Rysunek w Wakacje - Przyjemne z pożytecznym – czy da się to faktycznie połączyć? Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, wraz z nimi słońce miła atmosfera i miesiące odpoczynku. Niestety, każda dłuższa przerwa w rysowaniu skutkuje sporym spadkiem umiejętności, które zdobywaliśmy przez ostatnie trymestry nauki. Jak podczas tego wyczekiwanego czasu relaksu nie stracić motywacji do rysowania? Oto kilka wskazówek, by nie opuściła Cię motywacja do rysunku w wakacje.Wnętrze kościoła Św. Jana

Rysunek w Wakacje - Przyjemne z pożytecznym

Rysunek w Wakacje – czy da się to faktycznie połączyć? Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, wraz z nimi słońce miła atmosfera i miesiące odpoczynku. Niestety, każda dłuższa przerwa w rysowaniu skutkuje sporym spadkiem umiejętności, które zdobywaliśmy przez ostatnie trymestry nauki. Jak podczas tego wyczekiwanego czasu relaksu nie stracić motywacji do rysowania? Oto kilka wskazówek, by nie opuściła Cię motywacja do rysunku w wakacje.Wnętrze kościoła Św. Jana

Cele i Planowanie

Wyznacz sobie cele na nadchodzące lato. Może to być jedna duża praca w tygodniu, może to być kilka szkiców. Postaraj się, aby były one realne, to znaczy takie na które będziesz mieć wystarczająco dużo czasu i zapału. Cel wykonania np. 100 dużych prac w 60 dni, może okazać się zbyt ambitny i po pierwszych kilku tygodniach zniechęci cię do jakiejkolwiek pracy. Rysunek w wakacje traktuj jak trening w sporcie, małymi kroczkami.

Rysunek w Wakacje - Przyjemne z pożytecznym1
Gdy już obierzesz sobie zamierzenia na rysunek w wakacje, dokładnie zaplanuj je w czasie, najlepiej w małych krokach. To pozwoli powoli z dnia na dzień wdrażać nowe nawyki, tak żeby się nie przeciążyć i czerpać samą przyjemność z pracy twórczej. Rozpisz sobie ile prac i na jakim formacie chcesz wykonać oraz określ mniej więcej ich tematykę.
Swoje plany rozplanuj w małej i dużej skali czyli np. 30 rysunków podczas wakacji – 15 rysunków w miesiącu – 4 / 5 rysunków w tygodniu- jeden rysunek co drugi dzień.
Skalując plany do wymiaru dni, będzie ci łatwiej utrzymać kontrolę nad postępem rysunku w wakacje. Motyw pracy możesz oczywiście zmienić wedle tego co masz ochotę przenieść na papier lub co cię inspiruje, jednak ramy czasowe ustal sztywne i trzymaj się ich.

Staraj się też, aby twoje plany dobrze współgrały z grafikiem twoich wyjazdów, swoich innych postanowień, w ten sposób unikniesz rozczarowania w ostatnim tygodniu sierpnia. Rysunek w wakacje musi być dobrze zaplanowany!

Utrwalanie i szkicowanie

Wakacje to dobry czas na powtórzenie sobie tematów, które sprawiały ci trudności w przeszłości. Korzystając z materiałów otrzymanych na zajęciach, powtórz sobie zagadnienia takie jak np. bryły na podstawie widoków, skomplikowana architektura czy samochód. Podczas roku szkolnego często brakuje czasu na dokładne ich przestudiowanie, dlatego warto wykorzystać wolne dni, aby nadrobić zaległości. Rysunek w Wakacje daje taką możliwość!

Szkicować możesz wszędzie, w ogrodzie, parku, na wycieczce. Zaopatrz się w wygodnego rozmiaru szkicownik, zabieraj go ze sobą na różnego rodzaju wyprawy, duże i małe, razem z kilkoma ulubionymi przyborami. Szukaj ciekawych kadrów, klimatycznych uliczek lub pięknych widoków i rysuj!
Próbowanie swoich sił na małym formacie jest niezwykle ważne dla rozwoju każdego rysownika, o czym pisaliśmy w poprzednim artykule. 
rysunek w wakacje2

Rysunek w Wakacje w Dominie Gdańsk

Nie odpoczywamy! Jeśli brakuje ci motywacji na rysowanie w wakacje, możesz dołączyć do jednej z wakacyjnych grup rysunkowych. Czas wolny od obowiązków to doskonała okazja na eksperymentowanie. Jest w czym wybierać!

wakacje rysunek 3-1
Kursy
Grafika warsztatowa, grafika projektowa, digital painting, akwarela czy rysunek modowy. To wyjątkowe zajęcia, stymulujące kreatywność i zawsze przyciągające ciekawych ludzi. Odbywają się one w różnych terminach w lipcu oraz sierpniu, na pewno znajdziesz coś dla siebie. 
Nauczysz się tam nowych technik i teorii, a być może odkryjesz nową pasję. Są one otwarte na różne grupy wiekowe oraz z różnym poziomem zaawansowania. Przebieg zajęć pozwoli ci nadrobić zaległości z podstaw oraz doszlifować zdobytą już wiedzę.
Dokładny harmonogram zajęć tutaj – Wakacyjny Kurs Rysunku

Wakacje to niepowtarzalny moment na rysunek w plenerze. Domin Gdańsk zabiera kursantów do pięknych miejsc w Trójmieście na wspólne rysowanie, poprzedzone zajęciami w pracowni.

Plenery
Wyjścia plenerowe odbywają się w ciągu dwóch tygodni 8-13 lipca i 5-10 sierpnia:

DATA

MIEJSCE

8 lipca Park Oliwski
9 lipca Archikatedra Oliwska
10 lipca Ratusz Głównego Miasta Gdańsk
11 lipca Dwór Artusa
12 lipca Skwer Kościuszki w Gdyni
13 lipca Wydział Architektury PG
5 sierpnia Europejskie Centrum Solidarności
6 sierpnia Złota Brama
7 sierpnia Wnętrze kościoła Św. Jana
8 sierpnia Żuraw Gdański
9 sierpnia Kościół Św. Brygidy i Św. Katarzyny
10 sierpnia Bazylika Mariacka i Kaplica Królewska
rysunek plenery w wakacje
rysunek plenery w wakacje2
Plenery wyjazdowe
Co roku wszystkie filie Domina zbierają swoje siły i organizują wyjazd dla rysowników. W ciągu ostatnich kilku lat odwiedziliśmy Lofoty w Norwegii, Wiedeń, południowe Niemcy, Francję i Szwajcarię a w tym roku wybieramy się do Florencji!
Podczas takiego wyjazdu rysujemy, uczymy się historii architektury “na żywo”, odwiedzamy muzea, a wieczorami.. dalej rysujemy. Jest to świetna okazja na doskonalenie swojego warsztatu, ucząc się od innych osób w grupie ludzi, których łączą wspólne zainteresowania i cele. Rysunek w wakacje? To na prawdę nic trudnego!
Pięćdziesiątaki
W wakacje Domin daje swoim uczniom unikalną możliwość spędzenia wakacji na całkowicie darmowym kursie letnim, zwanym Pięćdziesiątakami. Odbywa się on w Warszawie i trwa 50 dni w lipcu i sierpniu. Uczestniczą w nim osoby z wszystkich filii Domina w Polsce. Każdy, kto będzie obecny na zajęciach łącznie 50 dni od 24 czerwca do końca sierpnia nie płaci nic za swoje uczestnictwo. 
Poziom rysunkowy po takich zajęcia wzrasta 2-3 krotnie, efekty są niesamowite i jest to potwierdzone przez kilka kolejnych, wyszkolonych już ekip Pięćdzesiątaków. Nauka rysowania w wakacje daje możliwość wejścia na inny poziom umiejętności.
O wielkim zapale tej grupy świadczy wypowiedź jednej z uczestniczek: “To jedne z moich najlepiej spędzonych wakacji! Przecież my to kochamy”
pięćdziesiątaki rysunek w wakacje

Kreatywny czas

rysunek w wakacje-czas
Odwiedzaj muzea, galerie, wystawy, prelekcje. Próbuj różnych technik artystycznych, w domu lub na warsztatach. Czerp inspiracje ze wszystkiego, aby jak najlepiej wykorzystać słoneczne dni. 
Rysunek w wakacje może okazać się dla Ciebie najlepszym pomysłem, a czas letni okresem dużego artystycznego rozwoju. To, czego nauczysz się podczas jego trwania, na pewno wykorzsytasz nie jeden raz.

Komentarze

Dodaj komentarz