WYSTAWA – NOC MUZEÓW 2019

Odtwórz wideo

Co to za wydarzenie?

Noc Muzeów 2019, a właściwie Europejska Noc Muzeów jest to impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury w wybranym dniu, w godzinach od wieczornych do nocnych. Zwiedzanie lub korzystanie z miejsca jest darmowe lub kosztuje symboliczną złotówę. Oficjalnym koordynatorem i patronem akcji w Trójmieście jest IKM. 

W Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40 od godz. 16:00-01:00 będzie działał Punkt Informacji Nocy Muzeów. Tutaj znajdziecie mapę i spis instytucji biorących udział w wydarzeniu oraz zaplanujecie swoją trasę zwiedzania :  http://nocmuzeow.ikm.gda.pl/ 

 

Wystawy - noc muzeów 2019

Co będzie się działo u Nas?

Domin Gdańsk od początku swojego istnienia bierze udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, przygotowując dużą wystawę prac kursantów i prowadzących. Chcemy w ten sposób zaznaczyć swoje istnienie na artystycznej mapie Gdańska i podkreślić kulturotwórczy charakter Pracowni DOMIN. Uważamy, że jest to również doskonała okazja do wypromowania młodych artystów, poczynając od grupy wiekowej 8-11 lat, na dojrzałych twórcach kończąc. “Każdego nauczymy rysować” tak brzmi nasze motto i podczas Nocy Muzeów będziemy mogli to udowodnić. 

Poza Wystawa – noc muzeów 2019 zaprosimy Was do współtworzenia wielkoformatowego dzieła. Liczy się każda postawiona kreska! Na wystawie zapewniamy pyszny poczęstunek oraz nielimitowaną kawę i herbatę. Stratujemy o 20:00 z wernisażem, potem  się do wspólnej roboty i czekamy na Wasze odwiedziny, aż do godziny 01:00. Zabierzcie dzieci, rodzinę, znajomych i zwierzaki domowe – również są mile widziane!

Jak to wyglądało w zeszłych latach:

Ta gigantyczna akwarela (100 x 70 cm) powstała z pomocą naszych gości w 2017 roku i długo po Nocy Muzeów zdobiła ściany naszej pracowni.

WYSTAWA - NOC MUZEÓW 2019
WYSTAWA - NOC MUZEÓW 2019

Zawsze staramy się odwoływać do naszego regionu i tego, z czego Gdańsk jest najbardziej dumny. Neptun z Ratuszem Gdańskim w tl, 250 x 70 cm 

Kolejna ogromna akwarela, przy której pracowało co najmniej 20 rąk, a nadzorowała je nasza niezawodna asystentka Asia Markowicz.

WYSTAWA - NOC MUZEÓW 2019
noc muzeów
NOC MUZEÓW
NOC MUZEÓW
noc muzeów
NOC MUZEÓW
noc muzeów

Materiał filmowy z poprzedniej wystawy:

Nie może Cię zabraknąć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *