Wystawa Domin Gdańsk - Noc Muzeów 2019,, a właściwie Europejska Noc Muzeów jest to impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury w wybranym dniu, w godzinach od wieczornych do nocnych. Zwiedzanie lub korzystanie z miejsca jest darmowe lub kosztuje symboliczną złotówę. Oficjalnym koordynatorem i patronem akcji w Trójmieście jest IKM. 

Wystawa Domin Gdańsk - Noc Muzeów 2019,

Co to za wydarzenie?

Noc Muzeów 2019, a właściwie Europejska Noc Muzeów jest to impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury w wybranym dniu, w godzinach od wieczornych do nocnych. Zwiedzanie lub korzystanie z miejsca jest darmowe lub kosztuje symboliczną złotówę. Oficjalnym koordynatorem i patronem akcji w Trójmieście jest IKM.
W Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40 od godz. 16:00-01:00 będzie działał Punkt Informacji Nocy Muzeów. Tutaj znajdziecie mapę i spis instytucji biorących udział w wydarzeniu oraz zaplanujecie swoją trasę zwiedzania : http://nocmuzeow.ikm.gda.pl/ 
noc muzeów 2019

Co będzie się działo u Nas?

Domin Gdańsk od początku swojego istnienia bierze udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, przygotowując dużą wystawę prac kursantów i prowadzących. Chcemy w ten sposób zaznaczyć swoje istnienie na artystycznej mapie Gdańska i podkreślić kulturotwórczy charakter Pracowni DOMIN. Uważamy, że jest to również doskonała okazja do wypromowania młodych artystów, poczynając od grupy wiekowej 8-11 lat, na dojrzałych twórcach kończąc. “Każdego nauczymy rysować” tak brzmi nasze motto i podczas Nocy Muzeów będziemy mogli to udowodnić. 

Poza Wystawa – noc muzeów 2019 zaprosimy Was do współtworzenia wielkoformatowego dzieła. Liczy się każda postawiona kreska! Na wystawie zapewniamy pyszny poczęstunek oraz nielimitowaną kawę i herbatę. Stratujemy o 20:00 z wernisażem, potem się do wspólnej roboty i czekamy na Wasze odwiedziny, aż do godziny 01:00. Zabierzcie dzieci, rodzinę, znajomych i zwierzaki domowe – również są mile widziane!

Jak to wyglądało w zeszłych latach:

Ta gigantyczna akwarela (100 x 70 cm) powstała z pomocą naszych gości w 2017 roku i długo po Nocy Muzeów zdobiła ściany naszej pracowni.
wystawa - noc muzeów 2019 akwarela
neptun Domin Gdańsk
Zawsze staramy się odwoływać do naszego regionu i tego, z czego Gdańsk jest najbardziej dumny. Neptun z Ratuszem Gdańskim w tl, 250 x 70 cm 
Kolejna ogromna akwarela, przy której pracowało co najmniej 20 rąk, a nadzorowała je nasza niezawodna asystentka Asia Markowicz.
noc muzeów Gdańsk

Nie może Cię zabraknąć!

Promo Wystawy 2019Poprzednia wystawa:


Komentarze

Dodaj komentarz