Jaki kurs rysunku wybrać? - Oferta kursów rysunku jest długa i obfituje w interesujące możliwości. Nie do końca wiesz na jaki się zdecydować lub czego się spodziewać? Śpieszymy z pomocą i postaramy się doradzić Ci jaki będzie najlepszy dla Ciebie i Twojego rozwoju.

Jaki kurs rysunku wybrać?

Oferta kursów rysunku jest długa i obfituje w interesujące możliwości. Nie do końca wiesz na jaki się zdecydować lub czego się spodziewać? Śpieszymy z pomocą i postaramy się doradzić Ci jaki będzie najlepszy dla Ciebie i Twojego rozwoju.

Kurs rysunku Architektura 

Interesują Cię obiekty w których się znajdujesz oraz które cię otaczają, ciekawi cię z czego są zbudowane oraz jak wpływają na to jak wygląda nasze życie lub wciąż zastanawiasz się nad tym, w jakim kierunku chcesz podążyć? Jest to odpowiedni kurs dla ciebie.To kurs rysunku przygotowujący na egzaminy na Architekturę lub pomagający przygotować teczkę rysunkową na studia architektoniczne (wymagane przez wiele uczelni za granicą). Głównym jego zadaniem jest przygotowanie uczestników do rysowania budynków i ujęć miejskich, wykreślania geometrii, rysunku postaci. Dodatkowo duży nacisk kładziony jest na rozwój wyobraźni przestrzennej. Lekcje wzbogacane są mini wykładami na temat historii i teorii architektury. 
Jest to również odpowiedni kurs dla osób, które wciąż zastanawiają się nad wyborem swojej ścieżki, ponieważ doskonale uczy kluczowych tajników rysowania i warsztatu.
 kurs rysunku architektura
Podczas pełnego cyklu zajęć opracowywane są detale architektoniczne i charakterystyczne obiekty z przeszłości jak i ikony współczesnej architektury oraz designu, projektowane przez zawodowych architektów.Tematy poszerzane są różnego rodzaju zadaniami i łamigłówkami geometrycznymi lub zadaniami czysto projektowymi, które często pojawiają się na egzaminach. Ten kurs całościowo przygotuje Cię na wszystkie części sprawdzianu predyspozycji do zawodu architekta, przeprowadzanego na uczelniach w Polsce.

Grupy podzielone są na poziomy: podstawowy, średnio-zaawansowany i zaawansowany.

Techniki jakimi wykonuje się prace podczas tych zajęć to głównie:

 • ołówek 
 • długopis/cienkopis.

Kurs przeznaczony jest dla:

 •  Przyszłych kandydatów na egzaminy na architekturę i architekturę wnętrz
 •  Kandydatów na studia architektoniczne, wymagających teczki z pracami
 •  Osób, które rozważają studiowanie architektury bądź chcą dla własnego hobby nauczyć się rysunku przestrzennego.

Szczegółowe informacje oraz zapisy – TUTAJ

Kurs rysunku ASP 

Lubisz spędzać tworząc kreatywne rozwiązania, bawić się kolorami czy spędzać popołudnia na analizowaniu dzieł wielkich artystów?

ASP czyli Akademia Sztuk Pięknych to zajęcia przeznaczone dla osób planujących zdawać na kierunki artystyczne i projektowe na różnych uczelniach w Polsce i zagranicą. Przygotowują Cię one do egzaminów wstępnych oraz pomogą skompletować prace niezbędne do teczki, prezentowane w trakcie procesu rekrutacyjnego.

Podczas tego kursu omawiane jest szerokie spektrum tematów związanych z designem, grafiką, historią sztuki. Każde zajęcia poświęcone są zagadnieniom pojawiającym się na konkretnych egzaminach oraz takim, które pomagają rozwijać warsztat i wyobraźnię uczestnika. Egzaminy na każdy Wydział ASP i dodatkowo w innych miastach znacząco różnią się od siebie, dlatego wymagają konkretnego rodzaju przygotowania. Podczas zajęć omawiane są także zagadnienia teoretyczne, które również pojawiają się na testach wstępnych.
kurs rysunku asp
Używane techniki są bardzo różnorodne, od klasycznego ołówka aż po pędzle, tak aby odpowiedzieć na potrzeby wszystkich uczestników.

Kurs przeznaczony jest dla:

● Kandydatów na kierunki artystyczne i projektowe ASP takie jak Wzornictwo, Grafika, Malarstwo, Intermedia na polskich i zagranicznych uczelniach

● Osób rozważających studiowanie kierunków artystycznych

Szczegółowe informacje oraz zapisy – TUTAJ

Kurs rysunku Hobby

Rysowanie twoja pasja, jednak czujesz, że brakuje Ci wiedzy technicznej lub nigdy nie próbowałeś/łaś rysować, chociaż bardzo Cię to ciekawi? Rysunek Hobby to grupa, w której znajdziesz miejsce na rozwinięcie skrzydeł.

Kurs odbywa się przeważnie wieczorami i przeznaczony jest dla osób dorosłych, które chcą rozwijać swoją pasję do rysowania. Nie wymaga chęci podejmowania żadnych egzaminów ani wcześniejszego doświadczenia i jest przeznaczony dla osób po skończonej edukacji szkolnej. Jest doskonały również dla tych, którzy już pracują z rysunkiem (np. jako graficy czy architekci), ale chcą udoskonalić swoje umiejętności.

Zajęcia omawiają rozmaite tematy, od martwej natury poprzez postać, portret, krajobraz aż po architekturę czy samochody. Ich różnorodność znakomicie wpływa na wszechstronny rozwój oraz kształtuje wyobraźnię i warsztat kursanta. Tematy nie są dostosowane stricte do żadnych egzaminów, ich zadaniem jest w przyjemny sposób nauczyć uczestników sztuki rysowania. 
kurs rysunku hobby
Techniki stosowane na zajęciach to głównie ołówek, grafit, długopis czy tusz, w zależności od tematu.

Kurs przeznaczony jest dla:

 •  Dorosłych, którzy chcą rozwinąć swoją pasję do rysunku
 •  Profesjonalistów, którzy pracują zawodowo z rysunkiem i chcą udoskonalić swój warsztat
 •  Osób, które nigdy nie miały doświadczenia z kursem tego rodzaju i chcą spróbować swoich sił

Szczegółowe informacje oraz zapisy – TUTAJ

Digital Painitng

Czym właściwie jest digital painting? Jest to tworzenie przy użyciu komputera oraz tabletu graficznego. Narzędzia te dzięki wachlarzowi rozmaitych opcji pozwalają na wykonanie rozmaitych prac graficznych i 3D.

Digital Painting, czyli malarstwo cyfrowe, znajduje zastosowanie głównie w branży produkcyjnej. Jest on najczęściej wykorzystywany do projektowania koncepcyjnego do filmów, telewizji oraz gier video. Na kursie dogłębnie zapoznasz się z programem Adobe Photoshop – podstawowym narzędziem pracy grafików. Zaznajomisz się z jego funkcjami i możliwościami jakie daje w połączeniu z tabletem. 

Tematyka zajęć to przede wszystkim obsługa oprogramowania i tabletu w kontekście tworzenia grafiki, obiektów 3D i ilustracji. Prowadzący kurs Digital Painting to Eryk Szczygieł – absolwent Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, aktywny twórca na bardzo wysokim – światowym poziomie.
digital painting

Kurs przeznaczony jest dla:

 •  Przyszłych lub obecnych projektantów, grafików, artystów, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności
 •  Pasjonatów nowych rozwiązań w sztuce czyli wszystkich zainteresowanych nowym medium

Szczegółowe informacje oraz zapisy – TUTAJ

Kurs Malarstwa Akrylowego

Jeśli interesuje Cię poznanie nowej techniki oraz zabawa kolorami, jeśli planujesz zdawać na studia artystyczne lub hobbystycznie chcesz rozwinąć się w tym kierunku, jest to kurs idealny dla Ciebie.

Kurs Malarstwo to wyjątkowe zajęcia podczas których, uczestnicy uczą się pracy z farbą i płótnem, kolorami oraz światłem i cieniem. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla pasjonatów malarstwa jak i kandydatów na studia z tym związane lub takie, które wymagają prac malarskich w teczce.

Podczas cotygodniowych spotkań, przerabiane są tematy martwej natury, postaci, krajobrazów czy kompozycji abstrakcyjnych. Prace wykonywane są na dużych i małych formatach. Podczas zajęć prowadzący omawiają teorię koloru, zasady i sposoby stosowane w technice akrylu. Nasza pracownia wyposażona jest w duży magazyn różnych rekwizytów, z których powstają martwe natury, skomponowane tak, aby za każdym razem omówić inne zagadnienia światła i koloru. 
kurs malarstwa
Podczas zajęć pracuje się głównie przy użyciu farb akrylowych i pędzli na podobraziach bądź tekturach. Opcjonalnie można również korzystać z farb temperowych lub olejnych.

Kurs przeznaczony jest dla:

 • Kandydatów na uczelnie artystyczne, na których niezbędna jest umiejętność malowania
 • Osób, które chcą hobbystycznie rozwinąć swoją pasję, a nie posiadają wcześniejszego doświadczenia lub są samoukami;

Szczegółowe informacje oraz zapisy – TUTAJ

Kurs rysunku dla młodzieży i dzieci

DOMIN JUNIOR + DOMINek

Jeśli poszukujesz (lub Twoje dziecko poszukuje) zajęć pozaszkolnych rozwijających umiejętności rysunkowe jest to idealne miejsce, aby osiągnąć doskonały poziom i rozwinąć skrzydła.

Domin Junior to zajęcia dla młodzieży w wieku 12-14 lat. Zrzeszają one młodych ludzi, którzy wykazują zainteresowanie sztuką i twórczością. Nie muszą być to osoby, które już zdecydowały o swojej zawodowej ścieżce – kurs pomoże rozwinąć się wszechstronnie w dziedzinie rysunku i ukształtuje kreatywny zmysł uczestnika. Być może będzie to start do dalszej edukacji, przygotowanie do szkoły plastycznej czy studiów projektowych lub po prostu odnalezienie niezwykle cennej pasji na całe życie.
kurs rysunku dla młodzieży
kurs rysunku dla dzieci
DOMINek to oddział na najmłodszych adeptów sztuki w wieku od 8 do 11 lat. Tutaj dzieci mogą w doskonałej atmosferze wyrazić się w twórczości kształtującej ich umysł i warsztat twórczy. Oba kursy dostosowane są do poziomu i wieku uczestników. Omawiają tematy im bliskie i zachęcające do czynnej pracy na zajęciach. Zajęcia odbywają się w małych grupach, tak aby każde dziecko otrzymało pomoc i opiekę.
Zajęciami od lat zajmuje się doświadczona i niezawodna prowadząca, która doskonale wie jak przekazać wiedzę najmłodszym.

Kurs Domin Junior przeznaczony jest dla:

 • Uczniów klas 6, 7 i 8 klasy szkoły podstawowej

Kurs DOMINek przeznaczony jest dla:

 • Uczniów podstawówki na etapie wczesnoszkolnym

Szczegółowe informacje oraz zapisy: Domin Junior lub DOMINek

Podczas wszystkich zajęć do Waszej dyspozycji dostępni są doświadczeni prowadzący, specjalizujący się w dziedzinach, których uczą. Odpowiedzą na Wasze pytania związane z meteorytyką zajęć, udzielą porad dotyczących studiów czy egzaminów, podzielą się swoimi cennymi doświadczeniami.

Masz więcej pytań lub wątpliwości? Nie wahaj się pisać do nas : [email protected]

Zapisz się


Komentarze

Dodaj komentarz